Tips4Trips: Win een verblijf met ontbijt in Hotel Arsenaal in Delft of een van de andere vouchers
Parijs? ‘Ben er geweest’. Londen? ‘Gedaan’. Venetië? ‘Druk druk’… Grote drommen toeristen, vallende ijsjes, schandalig hooggeprijsde restaurants en huilende kinderen zijn de rustgevende elementen die van deze ingrediënten een ware trekpleister maken.
Om de totaalervaring compleet te maken kun je genieten van urenlange bestanden, lange rijen aan de luchthaven of overvolle treinen.
Waarom naar een drukke stad trekken als er in onze eigen regio zoveel moois te vinden is? En dus werd het een weekendje Delft.
Ik geef toe: Delft binnenrijden geeft al een gelukzalig en gevoel. Van ver zien we de 600 jaar oude Oostpoort boven de stad uitmuntenden.
Nog voor we vergroten zijn, ontdekken we een opvallende elegantie en historie die met moderne vernieuwing verweeft wordt.
Het roemruchte verleden en het bruisende heden komen in het historisch centrum harmonieus samen.
Onze uitvalsbasis voor drie dagen Delft is Hotel Arsenaal aan de Korte Geer, gelegen tussen twee grachten, een iets wat rustiger gedeelte en maar toch een kwartiertje wandelen naar het centrum.
Het hotel behoort tot de bekende West Cord Groep en een tweede hotel van de groep (West Cord Hotel Delft) bevindt zich iets verderop.
Wij parkeren de auto op de eigen parking van Arsenaal wat dan weer bijzonder handig en veilig is als Vlaming kom je beste met de wagen.
Bij het authentieke vraagt een allervriendelijkste receptioniste of we hebben een fijne reis gehad en of we de bestanden in Antwerpen veilig doorgekomen waren.
Kijk, dat is wat je ‘een persoonlijke en attente ontvangst’ noemt.


Info: hotelarsenaal.nl en westcordhotels.nl
Te Land en op het water
Waarom Vermeer uit Delft zo’n begenadigde kunstschilder was? De man penseelde flink wat vrouwen, alledaagse taferelen en ontbijten en dat heeft ze in Arsenaal goed begrepen.
Onze ochtendhumeur schoot meteen op elkaar bij een gigabuffet met werkelijk alles erop en doel. Met gevulde maag de stad in langs pittoreske grachten en historische gevels.
De blauwe keramiekstad is zonder meer een levend museum van Nederlandse geschiedenis en cultuur. De markt is het bekendste plein van Delft.
Hier drommen de toeristen samen en genieten van gezellige terrasjes met uitzicht op het prachtige stadhuis en de nieuwe kerk.
Iets minder druk is de kleinere Beestenmarkt ietsje verderop. Tijd om aan de Koornmarkt in te schepen voor een rondvaart.
Bijna een uur lang passeren we statige grachtenpanden en varen onder oude boogbruggen door.
Leuk om te weten: de Delftse grachten zijn gekozen tot één van de mooiste van Nederland. Leuke verhalen ook die Femke wist te vertellen.

Info: rondvaartdelft.nl
Sssst, hier wordt geschilderd
Vlak naast de Oude Kerk, ook de Scheve Jan genoemd, wacht Rohan Meijer van ’t Kaas Lokaal Delft ons op met een verrassend kaasplankje en een thee.
De houten gevel van het pand springt direct in het oog en past perfect bij de uitstraling van de winkel.
We proeven op zijn terras een Grand Cru kaas, smelten van een praline op basis van kaas en een tosti van stroopwafel appel en kaas. Hemels!

Info: kaaslokaalcono.nl
De volgende stopwacht. Wat zou Bassie zonder Adriaan zijn, Willem-Alexander kan niet zonder zijn Maxima en je hebt Delft niet gezien zonder het beroemde keramiekmuseum te bezoeken.
Penselen raken hier voorzichtig het witte aardewerk, terwijl een stukje verderop klei in handgemaakte mallen wordt verwerkt. Hier, bij Royal Delft, creëren ambachtslieden al bijna 400 jaar het iconische Delfts blauw.
Co Van Nieuwenhuijzen leidt ons rond in het historisch museum iets buiten Delft. Tijdens een workshop beschilder ik met vaste hand mijn eigen tegeltje.
Een alleraardigste molen. ‘Hedonisme verheven tot ware levenskunst’ hoor ik John, mijn begeleiden, mompelen.
Precies dezelfde woorden fluisteren dat hij een Britse deelneemster in de vloer is. En zelfs later ook tegen de knoeierd schuin tegenover mij.
Zelfs, heel zelfs maar, was ik in de weg dat ik een nieuwe Van Gogh voor de eeuwigheid gemaakt had…

Info: royaldelft.com
Wandelmaand in Delft
Via de gids vernemen we dat Delft haar naam te danken heeft aan het ‘delven’ (graven) van de eerste gracht: de Oude Delft is er al van voor 1125.
Genoeg Wikipedia. Actie! Al slenterend over authentieke pleinen en pittoreske, verborgen steegjes merken we hoeveel meester-schilders er in Delft gewoond hebben.
Piet Hein woonde hier, het huishouden van Jan Steen heeft zijn oorsprong en alle koninklijke hoofden van Nederland liggen begraven in Delft.
Dankzij ‘In Delft’ (toeristische dienst) staan we ons te vergapen aan de meest bekende bezienswaardigheden van Delft, zoals de Markt en het Prinsenhof, maar passeerden we parallelle serene plaatsen waar je plotseling de horden toeristen niet meer ziet.
Langs de Hippolytus buurt staat net vandaag (zaterdag) de antieke, curiosa- en boekenmarkt. Op de Markt en de Turfmarkt staan dan weer de marktkramen ‘voor elk wat wils’.
Tot einde oktober loopt de campagne ‘Wandelen’ en dan is het het beste handig om het historische wandelrouteboekje van ‘Wandelmaand in Delft’ te halen of te downloaden.
Ja, het centrum van Delft bruist …

Info: indelft.nl
Lokale biervlucht
Delftse borrelt van het goede leven en dat bedoelen we letterlijk. Het slotmoment voor dit zinderen weekend is weggelegd voor Delfts Brouwhuis.
Pete (Ier van origine!) toont ons de historische kelder uit het jaar 1300 die in de volle coronaperiode werd ontdekt.
De indrukwekkende brouwketels vonden een plaats in een stellage boven de kelder. De combinatie tussen nieuw en oud wordt ook verder in het interieur toegepast.
In deze heerlijke setting zetten we onze lippen aan een ‘Local Beer Flight’ of vier verrukkelijke proefglazen recht van de tap.
Nadien krijgen we ook nog een smakelijke borrelplank toegeschoven. Om maar te zeggen: Delfts Brouwhuis is anno een prachtige stadsbrouwerij, gezellig eethuis en grote biertuin die zeker op je to-do lijst moet staan.

Info: delftsbrouwhuis.nl
Uitwuif moment
Het slotmoment is een tafeltje onder de bomen en langs het water bij het charmant huiskamerrestaurant Mes Amis in de Hippolyte buurt vlak bij de Markt.
Met op de achtergrond gezellige chansons in combinatie met lekkere Franse gerechten en wijnen wanen we ons nog meer in vakantiesferen.
Marika en haar man Eric weten ons, fijne en bevoorrechte Bourgondiërs, probleemloos te verleiden met escargots, steak tartaar en zeebaars.
Allemaal goed geprijsd en echt lekker. Binnen aanschouwen we de kroonluchter en een muurschildering. Koester momenten …
Stilaan tijd om Delft uit te wuiven. Een sterke titel in een Tips4Trips reisreportage is heel belangrijk maar een ludieke afsluiter evenzeer.
Ik heb sinds augustus 2025 een nieuwe verrassende ontdekking: bedwelfd. Dat wordt meteen leuk krabbelen …
Info: bistromesamis.nl
Win een verblijf met ontbijt in Hotel Arsenaal in Delft of een van de andere vouchers
Zin voor een verblijf met zijn tweetjes in een van de twee West-Coards Hotels in Delft of een van de vele andere duikvouchers voor bijv. een techniektour bij het TU Delft Science Centre, duo-tickets voor Royal Delft of een essentiële met zijn tweetjes door Delft?
Bezorg ons voor woensdag 27 augustus de antwoorden op volgende vragen:
- Tot welke hotelgroep behoort Hotel Arsenaal in Delft?
- Zorg ervoor dat er nog drie andere hotels in Nederland onder deze groep varen zijn.
- Waar in Delft kun je schepen voor een rondvaart?
- Wie zijn de zaakvoerders van Mes Amis in de Hippolyte buurt van Delft?
- Op de overzichtelijke en boeiende site van indelft.nl vind je in de rubriek ‘Echt Dellufs’ zes to do’s. Zorg ervoor dat we vier verschillende soorten hebben.
Mail de vijf antwoorden naar tips4tripsreisreportages@gmail.com met als titel ‘Voor dag en blauw naar Delft’.
Opgelet: één antwoord per gezin. Meerdere antwoorden die door een en dezelfde persoon of uit het gezin worden gestuurd, gaan er onherroepelijk uit.
De winnaars van de vorige Tips4Trips ‘Zuid-West Wales’ hebben we ook verzameld.
De winnaars voor een vijfdaags arrangement bij de Vlaamse familie Jan en Anneke Heyninck in hun vakantiehuis The Long Barn in Zuid-West-Wales (niet in de vakantie- en kerstperiode, in januari en februari gesloten) zijn:
Raymonde Vanstapel uit Sint-Truiden, Ludwig Cooreman uit Oostende en Dirk Van Elst uit Duffel. Zij mogen eerdaags contact opnemen om een verblijf in te plannen op welshwalks.cottages@gmail.com.
